Close

7 czerwca 2019

Przedszkole Wesołe Skrzaty Obchodzi 10-lecie istnienia!

W tym roku swoje dziesięciolecie obchodzi pierwsze niepubliczne przedszkole w Kościanie – Wesołe Skrzaty. Placówka cały czas się rozwija i poszerza swoją ofertę.

W dzisiejszym świecie wychowanie dzieci nie jest wcale rzeczą prostą. Natłok pracy i obowiązków nie zawsze pozwala rodzicom poświęcić odpowiednią ilość czasu na naukę swoich pociech, nauczenie ich najważniejszych wartości, wykształcenie odpowiednich zachowań, czy przekazanie wiedzy, która zapewni im łatwiejszy start w szkole, a nawet po niej. Dla wielu rodziców rozwiązaniem nie są też przedszkola publiczne. Ich oferta jest dość ograniczona, a do tego nauka odbywa się w wieloosobowych grupach, trudniej więc “trafić” do poszczególnych dzieci. W odpowiedzi na zapotrzebowanie zaczęły powstawać przedszkola niepubliczne. W Kościanie jako pierwsze założone zostało Przedszkole Wesołe Skrzaty, znajdujące się przy Placu Wolności.

10-lecie Wesołych Skrzatów

Placówka ta powstała 2009 roku, obchodzi więc swoje dziesięciolecie. Wieloletnie doświadczenie pozwala zapewnić odpowiednie warunki do rozwoju dzieci, a niedawna zmiana kierownictwa do “świeżego” spojrzenia na sposób nauki najmłodszych. – Ciągle rozwijamy i poszerzamy naszą ofertę, bo przecież nauczanie przedszkolne to pierwszy i najważniejszy krok w życiu dziecka – mówi Magdalena Błażejczyk, dyrektor przedszkola Wesołe Skrzaty. – Chodziły tutaj moje dzieci i bardzo dobrze sobie teraz radzą. Idąc do szkoły umiały liczyć, czytać i nie mają żadnych problemów w nauce. Tego samego chcę dla dzieci z naszego przedszkola i tego wymagam – podkreśla.

Bogata i ciekawa oferta

Nauka odbywa się głównie poprzez zabawę, bo wtedy właśnie dzieci najlepiej i najszybciej “chłoną” wiedzę. – Zapewniamy wykwalifikowaną i profesjonalną opiekę. Cały czas inwestujemy też w infrastrukturę – dodaje. Przedszkole Wesołe Skrzaty oferuje wiele ciekawych zajęć dla dzieci. Od nauki języka angielskiego, poprzez logopedię, gimnastykę, rytmikę, taniec, a dla starszych podstawy gry na flecie, który często pojawia się w szkołach. Odbywają się też zajęcia z religii, jeśli oczywiście rodzice sobie życzą, by ich dziecko na nie uczęszczało. Dzieci mają tutaj nawet swój ogródek, w którym uprawiają rośliny. Nie brakuje też sportu, bo przedszkole podjęło współpracę z trenerem jiu-jitsu, który w sposób odpowiedni i bezpieczny dla dzieci przekaże im podstawy tej, coraz bardziej popularnej, dyscypliny. Raz w miesiącu dzieci odwiedza też Gość Specjalny oraz profesjonalny Teatr z Krakowa.

Rekrutacja i świętowanie

Rekrutacja do przedszkola odbywa się przez cały czas, jeśli oczywiście są wolne miejsca. Jak widać oferta już jest bardzo szeroka, a jak zapowiada Magdalena Błażejczyk, będzie się jeszcze powiększać. Także z okazji dziesięciolecia przygotowywane są atrakcje dla dzieci, ale też mieszkańców miasta. Nie brakuje też niespodzianek dla maluchów z okazji innych świąt i wydarzeń. Warto wypatrywać więc dzieci z Wesołych Skrzatów na ulicach Kościana. Więcej o przedszkolu można dowiedzieć się z profilu facebookowego Przedszkole Wesołe Skrzaty.

Materiał promocyjny