Close

17 maja 2019

Festiwal Kulinarny w Nietążkowie [ZDJĘCIA]

Już po raz ósmy w Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie odbył się Festiwal Kulinarny. Nie zabrakło pysznych dań, konkursu kulinarnego i pokazów gotowania.

Tegoroczny Festiwal Kulinarny w Nietążkowie składał się z trzech części. Pierwszą były zmagania drużyn w formule Black Box. Czteroosobowe zespoły musiały przygotować danie złożone z trzech potraw, z wylosowanych składników. Tematem przewodnim była polędwiczka wieprzowa. Każda ekipa składała się z ucznia szkoły w Nietążkowie, ucznia gimnazjum lub szkoły podstawowej wiążącego przyszłość z gastronomią, gospodyni z okolicznej miejscowości oraz członka zespołu Żeńcy Wielkopolscy.

Największe uznanie jury zyskała drużyna w składzie Jacek Kapuściński, Karolina Ratajczak, Marcin Dąbkowski, Daria Frąckowiak. Przygotowali oni polędwiczkę faszerowaną gotowaną szynką, ogórkiem konserwowym i papryką. Do tego sałatkę z grillowaną polędwicą, kiełkami rzodkiewki, suszonymi pomidorami i mozzarellą, szparagi białe zapiekane z żółtym serem i boczkiem oraz sałatkę Caprese.

Drugim elementem festiwalu był konkurs na „Najsmaczniejszą Potrawę”. Tutaj spośród dań przygotowanych przez uczniów zwyciężyła rolada z kurczaka przygotowana przez Kamila Kobiałkę. Z kolei spośród dań przygotowanych przez nauczycieli i gości najsmaczniejsza okazała się melba Sandry Dworczak.

Gościem specjalnym festiwalu był Ryszard Konieczka, który dał pokaz przygotowywania krewetek królewskich w sosie winnym. Podczas imprezy przeprowadzono też licytację, z której dochód przeznaczony zostanie na budowę podjazdów i windy dla ucznia szkoły, Bartosza Lewandowskiego.