Close

17 maja 2019

Charytatywne zawody wędkarskie dla Emilki. Trwają zapisy!

1 czerwca w Dzięczynie odbędą się charytatywne zawody wędkarskie „Łowimy dla Emilki”, podczas których zbierane będą pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu. Zapisy trwają do 25 maja!

1 czerwca na „Dużym stawie” w Dzięczynie, należącego do PSW PERKOZ Poniec, odbędą się charytatywne zawody wędkarskie dla Emilki Hohorek. Po porodzie u dziewczynki zdiagnozowano rozszczep podniebienia miękkiego i twardego, dodatkową parę żeber , chorobę serca oraz dziurkę w sercu. Po badaniach genetycznych stwierdzono u niej Zespół Emanuel. Emilka choruje na epilepsje, bardzo słabo słyszy, ma skrajnie obniżone napięcie mięśniowe z asymetrią ciała. Jest już po operacji podniebienia w Warszawie. Choroba Emilki jest drugim takim przypadkiem w Polsce. Emilka przechodzi intensywną rehabilitację ruchową i słuchu, bo dzięki zakupionym aparatom może słyszeć, jednak musi nauczyć się odbierać bodźce słuchowe. Oprócz tego, w tym roku czekają na nią kolejne operacje: biodra i serduszka.

Dlatego też Kościański Klub Karpiowy „Pride of Carp” postanowił zorganizować charytatywne zawody wędkarskie dla Emilki. Zawody odbędą się już po raz drugi, jednak tym razem wszyscy będą zwycięzcami. – Uważamy, że każdy wędkarz, który weźmie udział w zawodach jest zwycięzcą. Dlatego pracujemy wraz z Naszymi sponsorami i partnerami nad pamiątkowym medalem i upominkiem dla każdego uczestnika – mówią organizatorzy. By zachęcić większą liczbę zawodników do udziału w zawodach, dozwolone będzie wędkowanie dowolną metodą indywidualnie lub drużynowo.

Czas zawodów to 10 godzin, a zbiórkę zawodników zaplanowano na godz. 05:00. Wpisowe wynosi 45,00 zł. Osoby, które chciałyby wziąć udział w zawodach, a nie mogą się osobiście zapisać, proszone są o kontakt e-mailowy: prideofcarp@gmail.com. Jednocześnie zachęcamy osoby, które z różnych przyczyn nie mogą brać czynnego udziału w imprezie, do przelania choćby kilku złotych na konto Emilki. Zapisy trwają do 25 maja!

Celem zawodów jest pomoc w zakupie specjalistycznego wózka dla dwuletniej Emilki. Wpłaty prosimy kierować na konto: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 Tytułem: 34103 Hohorek Emilia. Zawody te są imprezą towarzyszącą do turnieju piłkarskiego Piłkarze dzieciom, który odbędzie się w Kościanie po raz X.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęła nasz redakcja: eKoscian.eu!