Close

16 maja 2019

Konkurs Bezpieczny Przedszkolak [ZDJĘCIA]

Już VI raz najmłodsi mieszkańcy powiatu rywalizowali w konkursie Bezpieczny Przedszkolak. Powiatowy finał konkursu odbył się w środę, 15 maja w Zespole Szkół w Starych Oborzyskach.

Dzieci uczestniczące w konkursie Bezpieczny Przedszkolak przywitał i otworzył konkurs starosta Henryk Bartoszewski w towarzystwie dyrektor Żanety Igłowicz-Nieć. – Zdecydowana większość tragicznych wydarzeń spowodowana jest ludzkim błędem, albo ludzką niewiedzą. Konkurs, choć jest piękną rywalizacją, jest też elementem nauki. Nauki szczególnie ważnej, bo powinna w was zostać na długie lata – mówił do dzieci starosta. – Bardzo się cieszę, że jesteście tą grupą ludzi, którzy tę wiedzę chcą zgłębiać i już wykazali się dużą otwartością. Już jesteście zwycięzcami, skoro znaleźliście się w takim finale. Pragnę też podziękować wszystkim, którzy was przygotowali do konkursu, opiekunom, jury. Życzę wam radości ze spotkania i miłej zabawy – mówił Henryk Bartoszewski.

Do finału zakwalifikowało się 6 drużyn z przedszkoli, które zajęły pierwsze miejsca na szczeblu gminnym. Były to drużyny reprezentujące: Przedszkole w Starym Bojanowie, Przedszkole Samorządowe w Starym Luboszu, Samorządowe Przedszkole nr 3 w Kościanie, Przedszkole w Starych Oborzyskach, Przedszkole Samorządowe w Czempiniu, Przedszkole Samorządowe w Świńcu. W skład jury weszli przedstawiciele lokalnych samorządów, służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo oraz sponsorzy i przyjaciele konkursu.

Podczas konkursu przedszkolaki prezentowały scenkę pokazującą niebezpieczne zagrożenia czyhające na dzieci w różnych sytuacjach. Musiała ją kończyć nauka wynikająca z tej prezentacji. Ponadto dzieci musiały między innymi rywalizować na torze przeszkód i narysować rysunek przedstawiający strażaków w akcji.

Najlepsze okazało się Przedszkole w Starych Oborzyskach. Drugie miejsce zajęło Przedszkole w Starym Luboszu. Pozostałe przedszkola zajęły trzecie miejsce. Niestety z niezależnych przyczyn w konkursie nie wzięła udział reprezentacja Gminy Czempiń. Dodatkową atrakcją finału była obecność maskotki wielkopolskiej policji – sierżanta Pyrka, z którym dzieci pozowały do pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie wszystkie przedszkola otrzymały nagrody, gry edukacyjne, puzzle oraz sprzęt sportowy, ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Kościanie oraz sponsorów.