Close

15 maja 2019

Obroń swoje prawo! Radni PiS zachęcają do głosowania.

Samorządowcy z powiatu kościańskiego, związani z Prawem i Sprawiedliwością hasłem „Obroń swoje prawo” zachęcają do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. Po nich, jesienią odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. W przyszłym roku wybierzemy Prezydenta. – Przed nami 12 miesięcy, które będą bardzo ważne. Miesięcy, które zdecydują, jaka będzie Polska – przypomina Stefan Żurkiewicz szef struktur kościańskiego PiS. W związku z tym przedstawił hasło na ten czas, które brzmi „Obroń swoje prawo”.

W haśle tym zawiera się między innymi prawo do polskiej waluty i sprzeciw wprowadzeniu waluty europejskiej, do czasu aż Polska nie będzie na to gotowa. Znalazło się też prawo do decydowania o wychowywaniu dzieci, bez seksualizacji w szkołach, czy adopcji przez pary homoseksualne. Prawo i sprawiedliwość chce też bronić prawo do wprowadzonych programów socjalnych i niższego wieku emerytalnego oraz prawo do bezpieczeństwa. Głośno ostatnio było także o towarach gorszej jakości, które napływają do Polski. Partia sprzeciwia się także takim praktykom. Ostatnim, ale nie najmniej ważnym punktem, jest również prawo do wyznawanych wartości.

– Dlatego zachęcamy, by mieszkańcy naszego powiatu udali się na wybory i podjęli decyzję. By zagłosowali na listę Prawa i Sprawiedliwości. Bruksela jest daleko, ale to, jakie będą podejmowane tam decyzje, nie jest dla nas obojętne – podsumowuje Żurkiewicz.

Program zachęcający do głosowania na PiS