Close

11 maja 2019

Tragiczny finał poszukiwań. Znaleziono ciało [ZDJĘCIA]

Tragicznie zakończył się pożar owczarni w Pianowie. W sobotę o godzinie 8.00, po kilkunastogodzinnej akcji, znaleziono ciało poszukiwanego mężczyzny.

Przypomnijmy, że pożar owczarni spółdzielni rolniczej w Pianowie zauważono w piątek, około godziny 14.00. W walce z ogniem brały udział 32 jednostki zawodowej i ochotniczej straży pożarnej z całego powiatu kościańskiego, a także komend w Poznaniu i Ostrowie Wielkopolskim. W sumie było to około 125 strażaków, w tym specjalna grupa poszukiwawczo ratownicza. Niestety początkowo, z powodu rozmiaru pożaru, a także częściowo zawalonego dachu, ratownicy nie mogli wejść do budynku, w którym pozostał jeden z pracowników.

Akcja gaśnicza trwała do późnych godzin nocnych. Zburzono także jedną ze ścian budynków, by ułatwić dotarcie do środka. W końcu, dokładnie o godzinie 7.57 znaleziono ciało poszukiwanego mężczyzny. Na razie nie wiadomo co było przyczyną pożaru, wyjaśnianiem tego zajmuje się policja. – Na miejscu czynności prowadzi teraz policja i grupa dochodzeniowo-śledcza. Po ich zakończeniu ciało zostanie ewakuowane z obiektu – wyjaśnia Kryś.