Close

10 maja 2019

Świętowali Dzień Bibliotekarza [ZDJĘCIA]

W kościańskiej bibliotece świętowano Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Podczas spotkania oprócz życzeń nie zabrakło też dyskusji na temat sposób dotarcia do czytelników.

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w kościańskiej placówce świętowano 9 maja. Przybyłych na spotkanie gości, samorządowców, bibliotekarzy z powiatu, dyrektorów szkół i ludzi kultury przywitała Jadwiga Gidel, dyrektor biblioteki. Witając gości dyrektor mówiła o roli biblioteki i zmianach wynikających z nowych potrzeb czytelników. Jak podkreśliła, rzeczywistość wymaga otwartości na nowe metody pracy. Biblioteka staje przed współczesnymi wyzwaniami. Nawiązując do tegorocznego hasła #Biblioteka mówiła o potrzebie dotarcia do młodych za pomocą nowych narzędzi. – Nie wystarczą nam strony internetowe. Potrzebne są inne, nowe kanały informacyjne, które pozwolą pokazać, że biblioteki są, co robią i w czym mogą pomoc – mówiła.

Podczas spotkania samorząd powiatu kościańskiego reprezentowała Iwona Bereszyńska, przewodnicząca Rady Powiatu Kościańskiego. – Na bieżąco śledzę co się dzieje w naszej, powiatowo-miejskiej bibliotece. Jestem dumna z dokonań pani dyrektor i pracowników biblioteki i z szerokiej jej oferty – podkreśliła składając życzenia. W opinii przewodniczącej kościańska biblioteka zawsze zabiegała o czytelnika. – Mam wrażenie, że teraz jest z czytelnictwem lepiej. Cieszę się, że jesteście otwarci na nowe technologie i nowe sposoby dotarcia do czytelnika, że o nich myślicie. Życzę sukcesów, jak najwięcej czytelników i jak najmniej problemów – mówiła.

Przewodnicząca na ręce dyrektor kościańskiej biblioteki przekazała także życzenia od starostów. W spotkaniu brali udział również: Piotr Ruszkiewicz, burmistrz Kościana i Paweł Grodziski, wiceprzewodniczący rady Powiatu Kościańskiego, którzy gratulowali bibliotekarzom ich sukcesów i życzyli im zawodowej i finansowej satysfakcji z pracy.

Źródło, zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kościanie