Close

27 kwietnia 2019

Sprzątali letnisko w Nowym Dębcu [ZDJĘCIA]

Tradycyjnie przed rozpoczęciem sezonu letniego, mieszkańcy gminy Kościan sprzątali letnisko w Nowym Dębcu. Trwają też inne przygotowania do sezonu.

W akcji udział wzięło, według szacunków dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji gminy Kościan, około 40, 50 osób. Byli to głównie mieszkańcy Nowego Dębca, Osieka, Januszewa, ale też członkowie klubu żeglarskiego, wędkarze i wczasowicze. Także strażacy ochotnicy sprzątali letnisko. Przy pomocy sprzętu do nurkowania wybierali z dna kąpieliska niebezpieczne przedmioty. Do worków na śmieci trafiały głównie butelki szklane i z tworzywa, chusteczki, opakowania po produktach spożywczych. Znaleziono nawet metalową bramę. Jak jednak podkreślają uczestnicy akcji, śmieci w tym roku nie było wcale dużo, w porównaniu z poprzednimi latami. Po sprzątaniu dla uczestników przygotowano piknik z kiełbaskami.

Sprzątanie to nie jedyne przygotowania do sezonu letniego w Nowym Dębcu. Jak zapowiada Artur Opas, dyrektor OSiR, na otwarcie sezonu gotowa ma być ścieżka prowadząca do punktu obserwacyjnego, a także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Wiadomo też, że podczas imprezy otwierającej sezon letni zagra zespół Ogień. Odbędzie się też wiele innych imprez, m.in. zawody sikawkowe, triathlon, czy zawody pływackie.