Close

20 kwietnia 2019

Fabryczna i Pogodna będą wyremontowane!

Ulice Fabryczna i Pogodna będą wyremontowane. Najpierw jednak naprawiona zostanie kanalizacja pod tymi ulicami, a naprawa rozpocznie się po świętach Wielkiej Nocy.

Obie te ulice są w bardzo złym stanie, jednak największy problem jest z Fabryczną. Jest ona pokryta starymi płytami, które z dnia na dzień powodują coraz większe problemy dla samochodów i pieszych. – Otrzymujemy wiele telefonów w sprawie tej drogi. Mieszkańcy narzekają, że przejazd Fabryczną grozi urwaniem zawieszenia – mówi Kinga Czarnecka, zastępca burmistrza Kościana. Podjęto więc decyzję o rozpoczęciu prac projektowych tych ulic. Wcześniej zadanie to odkładano w związku z licznymi inwestycjami na os. Andersa. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie Fabryczna i Pogodna będą wyremontowane, najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Dobrą informacja jest jednak to, że pierwsze prace rozpoczną się już po świętach Wielkiej Nocy. Jak się bowiem okazało, remontu wymaga też sieć kanalizacyjna pod tymi ulicami. – Wodociągi wymienią rury sieci pod pasem drogi. Jest to też okazja dla mieszkańców, którzy chcieliby wymienić sieć w granicach swoich działek – zaznacza Czarnecka. Oczywiście remont taki trzeba pokryć z własnej kieszeni, ale lepsza okazja się nie nadarzy. Zainteresowani powinni skontaktować się z Wodociągami lub wykonawcą prac.

Po zakończeniu remontu sieci kanalizacyjnej, płytki z ul. Fabrycznej nie powrócą już, a droga zostanie pokryta gruzem, do czasu jej remontu. Drogi zostaną też wyrównane, co przynajmniej na jakiś czas ułatwi przejazd mieszkańcom.