Close

17 kwietnia 2019

Manifestacja poparcia strajkujących po raz drugi [ZDJĘCIA]

W środę odbyła się kolejna manifestacja poparcia strajkujących nauczycieli. Tym razem zjawiło się na niej o wiele mniej osób.

Manifestacja poparcia strajkujących odbyła się dokładnie w południe, przed I Liceum Ogólnokształcącym im. Oskara Kolberga w Kościanie. Wzięło w niej udział nieco ponad 20 osób, czyli znacznie mniej, niż podczas podobnej akcji, która odbyła się w sobotę na Rynku. Do manifestujących dołączyli jednak nauczyciele “Kolberga”. Postanowiliśmy więc zapytać ich, co z maturami. Strajk może bowiem spowodować, że te się nie odbędą, a nawet jeśli to stres związany ze strajkiem może wpłynąć na osiągane przez nich wyniki. Czy jest więc jakieś rozwiązanie tej sytuacji? – W tym momencie nie umiem odpowiedzieć na to pytanie – stwierdził Wojciech Morawski, wicedyrektor “Kolberga”. Jak jednak zaznaczył, jest to trudny okres również dla nauczycieli.

Niską frekwencję uczestnicy tłumaczyli tym, że jest to środek tygodnia i wiele osób jest w pracy. Biorąc jednak po uwagę to, że akcja tym razem była ogólnopolska, a pobliski parking przy jednym z marketów był zapełniony setkami samochodów, a ulice zatłoczone, wyjaśnienie to jest tylko częściowo prawdziwe.