Close

17 kwietnia 2019

Manifestacja poparcia strajkujących po raz drugi [ZDJĘCIA]

W środę odbyła się kolejna manifestacja poparcia strajkujących nauczycieli. Tym razem zjawiło się na niej o wiele mniej osób.

Manifestacja poparcia strajkujących odbyła się dokładnie w południe, przed I Liceum Ogólnokształcącym im. Oskara Kolberga w Kościanie. Wzięło w niej udział nieco ponad 20 osób, czyli znacznie mniej, niż podczas podobnej akcji, która odbyła się w sobotę na Rynku. Do manifestujących dołączyli jednak nauczyciele “Kolberga”. Postanowiliśmy więc zapytać ich, co z maturami. Strajk może bowiem spowodować, że te się nie odbędą, a nawet jeśli to stres związany ze strajkiem może wpłynąć na osiągane przez nich wyniki. Czy jest więc jakieś rozwiązanie tej sytuacji? – W tym momencie nie umiem odpowiedzieć na to pytanie – stwierdził Wojciech Morawski, wicedyrektor “Kolberga”. Jak jednak zaznaczył, jest to trudny okres również dla nauczycieli.

Niską frekwencję uczestnicy tłumaczyli tym, że jest to środek tygodnia i wiele osób jest w pracy. Biorąc jednak po uwagę to, że akcja tym razem była ogólnopolska, a pobliski parking przy jednym z marketów był zapełniony setkami samochodów, a ulice zatłoczone, wyjaśnienie to jest tylko częściowo prawdziwe.

2 Comments on “Manifestacja poparcia strajkujących po raz drugi [ZDJĘCIA]

zawiedziona
17 kwietnia 2019 at 21:28

Szkoda, że autor tekstu nie potrafil być obiektywny pisząc ten artykuł.. wydaje mi sie, że dziennikarz nie powinien publikowac subiektywnych odczuc?! Nie na miejscu jest sugerowanie czytelnikowi powiazania miedzy “setkami samochodow na parkingu” a brakiem zainteresowania akcja przed Kolbergiem. Slabo..

Odpowiedz
maturzysta?
18 kwietnia 2019 at 08:10

racja, powinien napisać wprost że prawie nikt już nauczycieli nie popiera, oprócz ich rodzin i emerytowanym nauczycieli, no i polityków opozycji… bo to co robią to już niszczenie życia młodym ludziom

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.