Close

15 kwietnia 2019

Otwarta strażnica [ZDJĘCIA]

W niedzielę odbyła się kolejna akcja “Otwarta strażnica”. Strażacy i policjanci opowiadali o bezpieczeństwie, a przy komendzie trwała zbiórka krwi.

Podczas akcji “Otwarta strażnica”, dla odwiedzających Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie przygotowano różne, ciekawe stanowiska. Przy domku zagrożeń dzieci dowiadywały się, co może spowodować pożar i jak się wtedy zachować. Podczas pogadanki na temat czadu opowiadano czym on w ogóle jest, oraz jak zapobiec jego powstawaniu. Wśród słuchaczy rozlosowywano też czujki tlenku węgla. Oprócz tego prezentowano sprzęt i wyposażenie strażackie, odbyły się pokazy pierwszej pomocy. W stanowisku kierowania PSP można było się z kolei dowiedzieć jak działają i jak korzystać z numerów alarmowych.

Nie zabrakło też stanowiska policyjnego. W ramach kampanii “Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” funkcjonariusze zwracali uwagę na zagrożenia związane z narkotykami i dopalaczami. Przypominali też zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Wiosna to okres spadku koncentracji, dlatego ważne, by będąc uczestnikiem ruchu drogowego jeszcze bardziej zwracać uwagę na innych. Nie zabrakło też wyposażenia policyjnego i różnych gadżetów.

Krew oddało 28 osób. Uzbierano w sumie 12,6 litra.