Close

15 kwietnia 2019

Dyżury dla dzieci także w Przedszkolu nr 2!

W związku z trwającym strajkiem nauczycieli, w kościańskich przedszkolach zostanie zorganizowana dyżurna opieka dla najmłodszych. Również w Przedszkolu nr 2.

Jak informowaliśmy kilka dni temu, władze miasta na czas protestu nauczycieli zorganizowało dyżury dla dzieci w Samorządowych Przedszkolach nr 1, 3 i 4 w Kościanie. Jak poinformował dziś rano Urząd Miejski w Kościanie, opieka dla dzieci zapewniona będzie również w Przedszkolu nr 2.

Z tego udogodnienia będzie można skorzystać w uzasadnionych przypadkach w dniach 15-16 kwietnia od 6:30 do 16:30. Ilość miejsc jest ograniczona, warto więc kontaktować się z przedszkolami.

Ponadto w dniach 15-17 kwietnia 2019 r. w godz. 9:00-13:00 zostaną zorganizowane dodatkowo zajęcia artystyczne w Kościańskim Ośrodku Kultury oraz gry i zabawy z książką w Miejskiej Bibliotece Publicznej dla dzieci do 12 roku życia z opiekunami. KOK proponuje projekcje filmowe, zajęcia plastyczne, animacje teatralne oraz czytanie bajek. Biblioteka natomiast oferuje spotkania dla dzieci w blokach tematycznych:

  • w poniedziałek – „To już wiosna z książką radosna”,
  • we wtorek – „Dzień spędzony z Zajączkiem w roli głównej”,
  • w środę – „Kraina czytania”. Pracy z książką towarzyszyć będą gry i zabawy literackie, plastyczne i ruchowe, rymy, rytmy i wspólne śpiewania.

Dodatkowo od poniedziałki do piątku w godz. od 8:00 – 18:00 ceny biletów wstępu na kościański basen obniżono do 5 zł/godz. dla dzieci i młodzieży. Zgodnie z regulaminem dzieci do 9. roku życia mogą korzystać z basenu wraz z pełnoletnim opiekunem.