Close

13 kwietnia 2019

Wielostanowiskowe ćwiczenia strażackie [ZDJĘCIA]

Po raz szósty odbyły się wielostanowiskowe ćwiczenia strażackie w powiecie kościańskim. Wzięło w nich udział 16 jednostek straży.

Jak co roku wielostanowiskowe ćwiczenia strażackie obfitowały w zaskakujące, ale realne, elementy. Ratownicy musieli m.in. udzielić pomocy dzieciom poszkodowanym podczas zabawy na quadzie, osobom poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym oraz podczas prac w polu. Trafili nawet na imprezę domową, podczas której doszło do zatrzymania czynności życiowych u dziecka. Łatwo nie było, bo przeszkadzali im inny biesiadnicy, panikująca matka, agresywny ojciec i czujka tlenku węgla, która załączała się podczas akcji. Oprócz udzielania pomocy strażacy musieli więc ewakuować tracących przytomność domowników i odnaleźć jedną osobę, która zasłabła w toalecie.

Strażacy do wykonania mieli w sumie pięć zadań. Tegoroczne ćwiczenia odbywały się na terenie gminy Śmigiel, a wzięło w nich udział 16 jednostek: PSP Kościan oraz OSP Kościan, Słonin, Racot, Kopaszewo, Głuchowo, Jerka, Czacz, Stare Bojanowo, Czempiń, Gorzyce, Turew, Kokorzyn, Krzywiń, Śmigiel, Gryżyna.