Close

13 kwietnia 2019

Wielostanowiskowe ćwiczenia strażackie [ZDJĘCIA]

Po raz szósty odbyły się wielostanowiskowe ćwiczenia strażackie w powiecie kościańskim. Wzięło w nich udział 16 jednostek straży.

Jak co roku wielostanowiskowe ćwiczenia strażackie obfitowały w zaskakujące, ale realne, elementy. Ratownicy musieli m.in. udzielić pomocy dzieciom poszkodowanym podczas zabawy na quadzie, osobom poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym oraz podczas prac w polu. Trafili nawet na imprezę domową, podczas której doszło do zatrzymania czynności życiowych u dziecka. Łatwo nie było, bo przeszkadzali im inny biesiadnicy, panikująca matka, agresywny ojciec i czujka tlenku węgla, która załączała się podczas akcji. Oprócz udzielania pomocy strażacy musieli więc ewakuować tracących przytomność domowników i odnaleźć jedną osobę, która zasłabła w toalecie.

Strażacy do wykonania mieli w sumie pięć zadań. Tegoroczne ćwiczenia odbywały się na terenie gminy Śmigiel, a wzięło w nich udział 16 jednostek: PSP Kościan oraz OSP Kościan, Słonin, Racot, Kopaszewo, Głuchowo, Jerka, Czacz, Stare Bojanowo, Czempiń, Gorzyce, Turew, Kokorzyn, Krzywiń, Śmigiel, Gryżyna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.