Close

12 kwietnia 2019

Druhowie zapukają do domów! W trosce o czyste powietrze!

W Kościanie rusza akcja informacyjna dotycząca programu “Czyste powietrze”. Młodzi druhowie z OSP Kościan będą informować mieszkańców o możliwości pozyskania pieniędzy.

Już w najbliższą niedzielę grupa pięciu młodych ochotników rozpocznie akcję informacyjną dotyczącą programu “Czyste powietrze”. – Spotkają się z mieszkańcami i przybliżą im zasady dofinansowania wymiany kotłów grzewczych, termomodernizacji, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej oraz remonty dachów – wyjaśnia Magdalena Tomaszewska Kubiak. Uwaga będzie skupiona głównie na piecach, bo niestety wiele osób posiada stare kotły, lub pali nieodpowiedniej jakości paliwem. Przekłada się to niestety na jakość powietrza, którym oddychamy, a jest ona bardzo zła.

Jak podkreśla Magdalena Tomaszewska-Kubiak, dofinansowania są bardzo atrakcyjne, nie ma limitów jeśli chodzi o liczbę przyznanych dotacji, ani określonych terminów. Wnioski można składać na bieżąco. Można także starać się o dofinansowanie na audyty energetyczne, co jest bardzo przydatne, czy dokumentacje projektowe.

Organizatorem akcji informacyjnej jest Urząd Miejski Kościana wraz z OSP Kościan. Oprócz wizyt młodych druhów, odbędą się także spotkania informacyjne. O ich terminach mieszkańcy dowiedzą się z ulotek przekazywanych podczas wizyt młodych ochotników. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 24 kwietnia, na godz. 18.00, w budynku przy ul. Bernardyńskiej 2.

Warto zaznaczyć, że strażacy odwiedzą tylko domy jednorodzinne, bo to dla ich mieszkańców skierowany jest program. Na początku odwiedzin spodziewać się mogą osoby mieszkające pomiędzy ul. Balcera, Wielichowską i Nacławską. W maju i wrześniu mieszkańcy kolejnych części miasta.

Kościaniaków odwiedzać będą Remigiusz Górny, Igor Piotrowski, Kamil Olech, Konrad Meller, Jonasz Nowak. Warto zapamiętać nazwiska oraz wygląd druhów i nie bać się, gdy zapukają do naszych drzwi.