Close

9 kwietnia 2019

Zbiórka krwi z akcją charytatywną w sobotę w Śmiglu

W najbliższą sobotę w Śmiglu odbędzie się akcja poboru krwi połączona z akcją charytatywną dla Igi oraz zbiórką żywności dla rodzin potrzebujących.

Zbiórka krwi odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia, na Placu Rozstrzelanych w Śmiglu. Rozpocznie się o godzinie 9.00 i potrwa do 14.00. Połączona będzie z akcją charytatywną dla chorującej na cukrzycę pięcioletniej Igi.

Iga Skibińska urodziła się w styczniu 2014 roku jako zdrowa dziewczynka. W wieku 4 lat zachorowała na nieuleczalną chorobę – Cukrzycę typu 1. Wieść o tej chorobie zdezorganizowała życie całej rodziny. W tak młodym wieku choroba ta jest bardzo dynamiczna oraz nieprzewidywalna. Iga wymaga intensywnej insulinoterapii opartej na specjalistycznym sprzęcie monitorującym poziom cukru, przez 24 godziny na dobę. Ciągła kontrola pozwoli zapobiec powikłaniom choroby w przyszłości. Do tego potrzebny jest jednak specjalistyczny sprzęt monitorujący stężenie cukru we krwi (sensory Freestyle Libre). Koszt miesięczny to około 500 zł.

Oprócz tego podczas zbiórki krwi będzie też można zarejestrować się w bazie dawców szpiku. Zbierana też będzie żywność z długim terminem przydatności na święta dla osób starszych i potrzebujących.

Organizatorem akcji jest Grupa Motocyklowa Wind Wolves przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Śmiglu oraz zaprzyjaźnionych grup motocyklowych.