Close

20 marca 2019

W sobotę festyn z okazji “Światowego Dnia Wody”

W sobotę, 23 marca, po raz kolejny Wodociągi Kościańskie organizują festyn z okazji “Światowego Dnia Wody”. Warto się wybrać!

Festyn z okazji “Światowego Dnia Wody” ma przypominać nam, jak cennym zasobem jest woda. To, że mamy do niej nieustanny dostęp nie znaczy wcale, że nie powinniśmy jej oszczędzać. Zużywamy jej coraz więcej i coraz szybciej i mimo, że nasza planeta składa się z niej w 70% to zaledwie 2,5% to woda słodka, nadająca się do spożycia. Zwłaszcza w Polsce, co może wydawać się dziwne, wody zdatnej do użycia nie ma wiele. Nasze zasoby są skromne w porównaniu z innymi krajami europejskimi, czy nawet afrykańskimi i azjatyckimi.

By przypomnieć, jak cennym zasobem jest woda Wodociągi Kościańskie organizują od kilku lat festyn z okazji przypadającego na 22 marca “Światowego Dnia Wody”. Podczas imprezy, która odbywa się w stacji uzdatniania wody przy ul. Jesionowej, można poznać historię kościańskich wodociągów, poznać proces oczyszczania wody, zobaczyć urządzenia, sprzęt i maszyny do tego służące, a także dowiedzieć się, dlaczego woda jest tak ważna w naszym życiu i dlaczego należy roztropnie z niej korzystać. Każdego roku ogromnym zainteresowaniem cieszy się też pokaz “Szalonego laboranta”, nie zabraknie więc go i w tym roku. Oprócz tego będą też gry, zabawy i konkursy dla dzieci i tradycyjna kulinarna niespodzianka.

Festyn odbędzie się w sobotę, 23 marca, w Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Jesionowej, a rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do 15.00.