Close

19 marca 2019

Wpadli z narkotykami! Zatrzymano pięć osób

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie sobotni wieczór zatrzymani mężczyźni, którzy wpadli z narkotykami podczas rutynowej kontroli w Czempiniu. Pięciu z nich zatrzymano.

W sobotę wieczorem w Czempiniu policjanci zatrzymali do kontroli osobowego busa, którym podróżowało 8 osób. W trakcie kontroli podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziło nerwowe zachowanie pasażerów samochodu. – Szczegółowa kontrola wykazała, dlaczego panowie tak się denerwowali na widok policjantów. Przy pięciu pasażerach policjanci znaleźli niewielkie ilości marihuany, amfetaminy, oraz tabletki ekstazy – relacjonuje Radosław Nowak, rzecznik kościańskiej policji.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy w Kościanie. Funkcjonariusze musieli wezwać na miejsce dodatkowy patrol, żeby wszystkich mężczyzn przewieźć do jednostki. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu nowotomyskiego w wieku od 22 do 37 lat. Pozostałe osoby, już w dość okrojonym składzie, mogły kontynuować dalszą podróż.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów. Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi do trzech lat pozbawienia wolności. W przypadku mniejszej wagi, sprawcy przestępstwa grozi do roku pozbawienia wolności.