Close

12 marca 2019

Ruszyły zapisy na bieg “Otwórzmy Serca dla Basi i Marka”!

Dziesięć biegaczek z Kościan Team podejmie wyzwanie, by w 24 godziny pokonać biegnąć 251 kilometrów. Na bieżni będzie też miejsce dla pięciuset osób chcących wspomóc akcję!

Po raz drugi w Kościanie wystartuje całodobowy bieg charytatywny pod hasłem „Otwórzmy Serca”. W sztafecie, która zmierzy się z dystansem 251 kilometrów pobiegną: Agnieszka Bachorz, Monika Bajstok, Edyta Józefowicz, Ewa Kasperska, Monika Pawlak, Joanna Pikosz, Ewelina Postaremczak, Anna Sarbinowska, Beata Oleksy i Małgorzata Terczewska.

Całodobowe święto biegania w szczytnym celu rozpocznie się w piątek, 22 marca, o godzinie 10.20 na kościańskim stadionie. Dziesięć minut później wystartuje sztafeta, a dobę później do biegnących dołączą uczestnicy kościańskiego Parkrun’u, by wspólnie pokonać ostatnie okrążenie.

Jak przebiegnięte kilometry przełożą się na pieniądze dla beneficjentów akcji? Dzięki wpłatom od sponsorów oraz wpływom z wpisowego od ludzi, którzy zechcą przebiec lub przejść dowolnej długości dystans towarzysząc biegaczkom z Kościan Team. By wziąć udział w biegu towarzyszącym należy zapisać się za pośrednictwem strony internetowej (www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/bieg24h) i wpłacić 20 złotych. Możliwe są także zapisy w dniu biegu z opłatą w wysokości 30 złotych. Wpływy z opłat trafią na konto Stowarzyszenia Dać Pomoc.

Każdy uczestnik biegu towarzyszącego sztafecie może wchodzić i schodzić z bieżni w dowolnym momencie trwania imprezy. Trzysta pierwszych zapisanych osób będzie mogło zabrać na pamiątkę swój numer startowy. Organizatorzy zapewniają też profesjonalny pomiar pokonanego dystansu przez uczestniczki sztafety oraz przez pięciuset uczestników biegu towarzyszącego.

Organizatorzy zapraszają na wydarzenie także kibiców. W stadionowej kawiarence serwowane będą domowe wypieki, a na piątkowy wieczór zaplanowano ognisko z kiełbaskami.

Organizatorem jest Pospolite Ruszenie Serc we współpracy z Urzędem Miejskim Kościana, MOSiR oraz Stowarzyszeniem ”Dać Pomoc”.