Close

12 marca 2019

64-latka okradła sklep na kwotę prawie 650 zł!

W ubiegłym tygodniu 64-latka okradła sklep na kwotę prawie 650 zł. Mieszkanka powiatu szamotulskiego została przyłapana na kradzieży perfumów i kosmetyków!

Pracownik ochrony sklepu ujął kobietę na gorącym uczynku. Łupem kobiety padły perfumy różnych marek oraz inne kosmetyki. 64-latka okradła sklep na kwotę niemal 650 zł. Kobieta trafiła w ręce funkcjonariuszy policji. Usłyszała już zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

W ręce sklepowych złodziei wpada przeróżny asortyment. Tylko w ubiegłym tygodniu sprawcy kradzieży skusili się na napoje energetyczne, gumy do żucia, czekolady, koszulki, spodnie, a także alkohol. W zapisach policyjnych notatników opisujących skradzione rzeczy próżno szukać adnotacji, że sprawca ukradł chleb, lub inny produkt który mógłby pozwolić przetrwać głód.

Patrząc na wiek sprawców, również trudno wskazać jakąś konkretną charakterystykę. Najmłodszy zatrzymany złodziej miał 12 lat, a najstarsza osoba zatrzymana za kradzież sklepową w minionym tygodniu skończyła 64 lata. Za najtańszy łup wystarczyło zapłacić niecałe 8 zł., najdroższy to koszt prawie 650zł.

Drobniejsze kradzieże zazwyczaj kończą się dla złodzieja wysokim mandatem karnym lub przekazaniem materiałów do Sądu. Każda kradzież, której dopuścił się nieletni również znajdzie swój finał w Sądzie Rodzinnym, ponieważ wobec nieletniego nie można stosować postępowania mandatowego.

Pamiętajmy, że ochrona lub inni pracownicy sklepu w przypadku ujęcia sprawcy kradzieży z pewnością wezwą na miejsce policyjny patrol. Spojrzenia innych klientów obserwujących całą sytuację są bezcenne, tylko czy warto?