Close

9 marca 2019

Uwaga! Bardzo silny wiatr!

Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem. Warto się przygotować.

Ostrzeżenie obowiązywać ma od godziny 21.00 w sobotę, 9 marca, do godziny 3.00 w niedzielę, 10 marca. – Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach od 80 km/h do 100 km/h, lokalnie do 110 km/h z zachodu – informuje Piotr Szewczak z Biura Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 85%.

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.