Close

5 marca 2019

Mistrzostwa powiatu w narciarstwie [ZDJĘCIA]

W sobotę na stoku Gryglówka w Zieleńcu odbyły się mistrzostwa powiatu w narciarstwie zjazdowym i snowboardzie.

Mistrzostwa powiatu w narciarstwie zjazdowym i snowboardzie odbyły się po raz siedemnasty. Do udziału w zawodach zgłosiło się 364 zawodników. Slalom ukończyło 270 z nich.

Najszybszymi narciarzami okazali się: Wiktoria Przybyła (podobnie jak w latach poprzednich) oraz Mateusz Bajstok. Natomiast najlepszymi snowboardzistami tegorocznych Mistrzostw Powiatu zostali: Aleksandra Grzymała i Michał Wyrwa.

Najmłodszą narciarką, która pokonała trasę zawodów, była Jagna Zimniak, natomiast wśród snowboardzistów najmłodszą zawodniczką była Amelia Chudak. Najstarszym narciarzem – podobnie jak w roku ubiegłym – był Grzegorz Ratajczak.

Narciarz z najlepszym czasem zawodów otrzymał nagrodę specjalną – deskę snowboardową, zaś narciarka – kask i bieliznę narciarską. Wszyscy zawodnicy, którzy pokonali trasę otrzymali na mecie pamiątkowy medal.

W tym roku na stoku w Zieleńcu wystąpił także zespół Semplicze z Lubinia, który rozgrzał publiczność i zawodników, zapraszając zebranych na stoku mieszkańców powiatu do wspólnej zabawy.

Wyniki do pobrania poniżej: