Close

3 marca 2019

Turniej Tańca Towarzyskiego [ZDJĘCIA cz. 2]

W sobotę w Kościanie odbywał się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego “W sercu Wielkopolski”, organizowany przez Szkołę Tańca Poezja.

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego odbył się w Kościanie po raz drugi. W tym roku zainteresowanie rywalizacją było znacznie większe niż w ubiegłym, a na parkiecie zaprezentowało się około 150 par. Rywalizacja odbywała się w najróżniejszych grupach wiekowych i klasach, a także w kategorii open.

Dobrze zaprezentowali się kościaniacy. W pierwszym bloku Maksym Chudziński i Marta Kaczmarek zajęli trzecie miejsce w klasie G i uzyskali awans do klasy wyższej. W bloku drugim miejsce na podium wywalczyli z kolei Jakub Plackowski i Monika Piechel w kategorii E+F oraz Mikołaj Biały i Julia Wojdowska w kategorii D. Podczas trzeciego bloku, w klasie C drugie miejsce zajęli Arkadiusz Buchowski i Katarzyna Cebula. Nie zawiedli też seniorzy. Zbigniew i Aldona Chudzińscy stanęli na trzecim stopniu podium.

Wieczorna gala rozpoczęła się niespodzianką – wspólnie odtańczonym przez uczestników i organizatorów polonezem. Gala przyciągnęła także sporą publiczność. W tym roku wprowadzono bilety wstępu na turniej, a cały dochód przeznaczony będzie na leczenie kościanianki, Basi Górskiej.

Zobacz też: Turniej Tańca Towarzyskiego, zdjęcia część 1