Close

12 lutego 2019

Mistrzostwa Wielkopolski w pływaniu. Nasi 10 razy na podium!

W weekend w Poznaniu odbywały się XIX Otwarte Integracyjne Mistrzostwa Wielkopolski w Pływaniu w kategorii Masters. Nie mogło na nich zabraknąć członków Kościańskiego Towarzystwa Pływackiego.

Mistrzostwa Wielkopolski w Pływaniu odbyły się po raz pierwszy na 25 metrowej pływalni Term Maltańskich w Poznaniu. Zostały przeprowadzone w sportowej i miłej atmosferze. Obiekt poznański jest przepięknym kompleksem, który służy nie tylko do pływania sportowego ale również do skoków, pływania synchronicznego i piłki wodnej. Zawody zgromadziły ponad 230 zawodników z całej Polski z 54 klubów. Kościański klub reprezentowało 6 zawodniczek i zawodników: Magdalena Marcinkowska, Anna Brygier, Tomasz Naglik, Paweł Skórzewski, Wojciech Zdzisław Skrzypczak i Wojciech Skrzypczak. W klasyfikacji medalowej kościaniacy zajęli 12 miejsce. – Wszyscy Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. Pływacy naszego klubu osiągnęli również kilkanaście rekordów życiowych – podkreśla Wojciech Skrzypczak z KTP.

Zawodnicy Kościańskiego Towarzystwa Pływackiego stawali na podium 10 razy:
Pierwsze miejsce zajęła sztafeta mieszana 4 x100 m w stylu zmiennym w składzie: Magdalena Marcinkowska, Anna Brygier, Tomasz Naglik i Wojciech Skrzypczak w kategorii C.
50 m stylem grzbietowym Magdalena Marcinkowska kat. D – 2 miejsce
200 m stylem grzbietowym Magdalena Marcinkowska kat. D – 1 miejsce
200 m stylem klasycznym Anna Brygier kat. D – 3 miejsce
200 m stylem motylkowym Anna Brygier kat. D – 1 miejsce
200 m stylem grzbietowym Paweł Skórzewski kat. C – 2 miejsce
200 m stylem grzbietowym Tomasz Naglik kat. F – 3 miejsce
200 m stylem motylkowym Wojciech Zdzisław Skrzypczak kat. A – 1 miejsce
200 m stylem grzbietowym Wojciech Skrzypczak kat. F – 2 miejsce
200 m stylem motylkowym Wojciech Skrzypczak kat. F – 2 miejsce

Członkowie Kościańskiego Towarzystwa Pływackiego jak zawsze zachęcają wszystkich chętnych do wspólnego pływania na pływalni w Kościanie. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach 20.00 -21.30. Mile widziane są zarówno Panie, jak i Panowie oraz młodzież pragnącą doskonalić i rozwijać technikę pływacką.
Telefon kontaktowy 601-555-314.