Close

11 lutego 2019

W Czempiniu odbędą się Mistrzostwa Polski w duathlonie!

W maju w Czempiniu odbędą się Mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie średnim. Jest to wydarzenie historyczne, bo w Polsce takich mistrzostw jeszcze nie rozgrywano.

11 maja w Czempiniu odbędą się Mistrzostwa Polski w duathlonie w ramach organizowanych od 2016 roku zawodów ChampionMan Duathlon. – Na świecie odbywają się mistrzostwa na dystansie średnim, ale w Polsce odbywały się na dystansach krótszych – wyjaśnia Piotr Lisiecki, organizator czempińskiego duathlonu.

Uczestnicy mistrzostw najpierw będą musieli pokonać 10 km biegnąć, następnie 60 km rowerem i na koniec znów pobiec 10 km. Rywalizacja odbywać się będzie w kategoriach Pro, Pro U23, a także amatorów. Pula nagród na tym dystansie wyniesie 30 tysięcy złotych.

Przed dystansem średnim odbędzie się też sprint. Tutaj do pokonania będzie odpowiednio 5 km, 20 km, 2,5 km. Z kolei dzień przed mistrzostwami rozegrane zostaną zawody dla dzieci Coccodrillo ChampionKids Duathlon. Nie zabraknie też stref kibica, strefy “chillout”, czy stref dla dzieci i młodzieży. Na zakończenie zaplanowano koncert Piotra Cugowskiego.

Zapisy na zawody trwają na stronie zawodów: duathlonczempin.pl. Tam dostępne są również mapki z trasami oraz dodatkowe informacje. Do tej pory zapisało się ponad 770 uczestników, w tym 6 zawodników Pro.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z ubiegłorocznej edycji ChampionMan Duathlon: