Close

11 lutego 2019

PKS Racot mistrzem gminy w piłce nożnej [ZDJĘCIA]

Drużyna PKS Racot mistrzem gminy Kościan w piłce nożnej. Drużyna zwyciężyła w Halowych Mistrzostwach Gminy Kościan w Piłce Nożnej Drużyn zrzeszonych.

Zawody odbyły się w niedzielę, 10 lutego, w Starych Oborzyskach. W turnieju uczestniczyły drużyny zgłoszone w rozgrywkach OZPN. Prawo startu miały także dwie najlepsze drużyny z Mistrzostw Gminy Kościan drużyn niezrzeszonych. Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy.

W pierwszej grupie znalazły się ekipy: JunaTrans Stare Oborzyska, Rywal II Kurza Góra, KS TUR Turew. Z kolei w drugiej: PKS Racot, Rywal Ewmar Kurza Góra, Strzelec Darnowo. Zespoły w grupach rywalizowały systemem “każdy z każdym”. Do półfinału awansowały po dwa najlepsze zespoły. W półfinałach zmierzyły się Juna Trans Stare Oborzyska ze Strzelcem Darnowo (1:0) oraz PKS Racot z KS TUR Turew (4:3). Po zaciętym meczy finałowym lepsi okazali się zawodnicy PKS Racot wygrywając z gospodarzem 3:1.

Najlepsze zespoły otrzymały puchary oraz nagrody finansowe ufundowane ze środków Gminy Kościan. Dodatkowo zwycięzcy uzyskali prawo gry w Halowych Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej, które odbędą się w 17 lutego w Racocie.

Turniej sędziowali Janusz Gierczyński i Marek Bielawski a od strony medycznej nad bezpieczeństwem zawodników czuwała pani Magdalena Szyguła. Organizatorem turnieju był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie.

Źródło, zdjęcia: OSiR w Kościanie