Close

10 lutego 2019

Gra miejska w sobotę! Ostatnie dni zapisów! [FILM]

Tylko do środy można zarejestrować swoją drużynę do Gry Miejskiej “Kryptonim Wolność”. Czasu pozostało niewiele, warto więc się pospieszyć!

Gra Miejska jest zwieńczeniem obchodów 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Odbędzie się ona w sobotę 16 lutego. Fabuła gry inspirowana jest historycznymi wydarzeniami wyzwolenia Kościana podczas Powstania Wielkopolskiego 1918-1919. W centrum miasta będzie można zobaczyć stare kamieniczki, zabytkowe pojazdy, spotkać rekonstruktorów oraz aktorów odgrywających historyczne postaci.

Zadania i inscenizacje przenoszą graczy w klimat konspiracji, ale też pomagają uczestnikom w pokonywaniu wielu czekających na nich misji. Uczestnicy będą musieli wcielić się w rolę powstańców, skautów i sanitariuszy. Grę przeprowadzą, jak co roku, rekonstruktorzy ze Stowarzyszenia imienia “Kościańskiej Rezerwy Skautowej” oraz grupy Artyleria z Poznania. Współorganizatorem jest Gmina Kościan, Starostwo Powiatowe w Kościanie i kościańskie samorządowe instytucje kultury.

Zarejestrować drużynę można tylko do środy, 13 lutego. Warto więc się pospieszyć. Szczegóły, rejestracja oraz pierwsze wskazówki na stronie internetowej www.gramiejska.koscian.pl.