Close

7 lutego 2019

Zastępca burmistrza, Maciej Kasprzak, odchodzi!

Niespodziewana informacja gruchnęła na koniec czwartkowej sesji Rady Miejskiej Kościana. Zastępca burmistrza, Maciej Kasprzak, odchodzi!

O tym, że zastępca burmistrza, Maciej Kasprzak, odchodzi, poinformował podczas sesji Rady Miejskiej, wyraźnie wzruszony burmistrz, Piotr Ruszkiewicz. – Z dużym zaskoczeniem i żalem, ale przyjąłem tę rezygnację – powiedział.

Maciej Kasprzak zastępcą burmistrza był przez 11 lat, najpierw u boku Michała Jurgi, a po ostatnich wyborach Piotra Ruszkiewicza. – Ta praca sprawiała mi zawsze ogromną przyjemność, ale wszystko ma swój czas. Muszę szczerze i otwarcie powiedzieć, że to chyba najtrudniejsza decyzja w moim życiu. W Kościanie było mi bardzo dobrze i to wyjątkowe dla mnie miejsce – wyjaśnił.

Wiadomo, że zastępca zajmie się teraz biznesem, ale nie chce zdradzać na razie szczegółów. Na jego miejsce powołani będą dwaj zastępcy – Przemysław Korbik, dotychczasowy dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a także Kinga Czarnecka, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Miasta.