Close

5 lutego 2019

Musiał odreagować. Grozi mu 5 lat więzienia!

Zatrzymano sprawcę uszkodzeń budynku i samochodów w Śmiglu. Jak się okazało, mężczyzna dokonał zniszczeń po kłótni w domu.

Wieczorem 22 stycznia policjanci zostali powiadomieni o uszkodzeniu dwóch szyb w budynku mieszczącym się przy ul. Kościuszki w Śmiglu. Nieznany sprawca wybił kostką brukową szyby w drzwiach balkonowych oraz uszkodził szybę nad wejściem do budynku. Wartość strat wyceniono wstępnie na kwotę około 5000zł.

Tego samego wieczoru na sąsiedniej ulicy nieznany sprawca uszkodził dwa zaparkowane pojazdy. W volkswagenie caddy uszkodzono przednią szybę, boczne lusterko oraz drzwi. Z kolei w nissanie micra uszkodzono boczne lusterko. Przedstawiciel firmy do której należały pojazdy wstępnie wycenił straty na kilka tysięcy złotych. Dokładna kwota będzie znana po wycenie naprawy pojazdów przez serwis.

Działania kryminalnych i policjantów z Posterunku Policji w Śmiglu doprowadziły do ustalenia sprawcy tych przestępstw. Okazało się, że zniszczeń tych dokonał 41-letni mężczyzna przebywający ostatnio na terenie Śmigla. Usłyszał już zarzuty uszkodzenia mienia. Sprawca przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Jak twierdzi do wieczornej eskapady miało dojść po kłótni w domu. Teraz za nietypowe odreagowanie nerwów mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło, zdjęcia: KPP w Kościanie