Close

3 lutego 2019

Powstańcze Biegi Przełajowe w Śmiglu [ZDJĘCIA]

Powstańcze Biegi Przełajowe w Śmiglu obfitowały w trudne warunki i padający śnieg. Trasa była więc śliska, mokra i błotnista, nie odstraszyło to jednak zawodników.

Powstańcze Biegi Przełajowe w Śmiglu były trzecim etapem całego cyklu. Przyniosły nam już pewne rozwiązania. Wśród kobiet zwyciężyła bowiem Magdalena Śledź z Wąbiewa, która wygrywała także w Czempiniu i Kościanie. Zwycięstwem w Śmiglu zapewniła więc sobie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Druga na mecie spośród pań zameldowała się Katarzyna Nowak ze Śmigla, a trzecia była Milena Tomaszyk z Wonieścia.

Walka o tytuł zwycięzcy całego cyklu trwa nadal wśród panów. Tym razem zwyciężył Damian Glapiak z Bucza, który w poprzednich edycja dwukrotnie był drugi. Za nim metę przekroczył zwycięzca dwóch poprzednich biegów, Łukasz Nowak z Czempinia. Oznacza to, że pan Łukasz ma zaledwie 2 pkt. przewagi nad panem Damianem i o losie wygranej w całym cyklu zadecyduje ostatni etap. Trzeci linię mety przekroczył Dawid Miąskowski z Leszna.