Close

31 stycznia 2019

Bieg dla Adama! Można pomóc!

Trwają zapisy na charytatywny bieg oraz marsz nordic walking „Po szansę dla Adama”! Bieg dla Adama odbędzie się 24 marca.

Adam Jankowiak jest mieszkańcem Rakoniewic. Ma 28 lat. W 2017 roku, zaledwie miesiąc po ślubie uległ wypadkowi. Doznał złamania kręgosłupa i uszkodzenia rdzenia. Mimo poważnego urazu cały czas wierzy w to, że stanie na nogi. Pomóc może rehabilitacja z wykorzystaniem egzoszkieletu, niestety jest ona bardzo kosztowna. Dlatego też postanowiono zorganizować bieg dla Adama.

24 marca w Głodnie koło Rakoniewic z inicjatywy Darii Józefowskiej, Michała Szewczyka i Bartosza Kaźmierczaka zorganizowana zostanie charytatywna impreza: Bieg oraz marsz nordic walking „Po szansę dla Adama”. W bieg dla Adama angażują się także działacze z naszego powiatu. Są to między innymi facebook’owa grupa „Dajmy Pomoc Ludziom w Potrzebie”, Stowarzyszenie Oliwskie Słoneczko z Lubinia, Grupa Motocyklowa Wind Wolves ze Śmigla oraz Raptor 4×4.

W dniu biegu organizatorzy planują wiele atrakcji. Będzie można zobaczyć postacie z bajek, obejrzeć samochody terenowe, motocykle a nawet skorzystać ze zjeżdżalni dmuchanej. Będzie również kawiarenka z kawą i plackami, grill oraz sklepik ze smakołykami. Każdy z biegaczy na mecie może liczyć na pamiątkowy medal i wielkie uśmiechy. Osoby, które chciałyby pomóc Adamowi, zachęcamy do wzięcia udziału. W imieniu organizatorów zachęcamy do wsparcia inicjatywy i wzięcia udziału w imprezie. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 732 686 966 – Daria Józefowska. Mile widziani sponsorzy.

Zapisy na bieg dla Adama odbywają się na stronie internetowej: BIEG DLA ADAMA. Biuro zawodów usytuowane będzie w Głodnie koło Rakoniewic przy Sali Ostoja. Wydawanie numerów startowych dla dzieci odbędzie się od godz. 9.00 do 10.30, a na bieg główny i marsz nordic walking od 9.00 do 12.30. Bieg główny ok. 5km, nordic walking również – start godzina 13.00. Spacer dla Rodziny – 12.00. Dzieci 100m, 200m, 400m, 800m i 1200m – start godzina 11.00. Wpłata na Bieg wynosi dla dzieci 10 zł, Dorośli 40zł. Mile widziane są większe wpłaty!!! Pomóżmy Adamowi zebrać pieniądze na rehabilitację, aby mógł zrealizować swoje marzenia.

Autor: Karol Schmidt
Zdjęcia: prywatne