Close

14 stycznia 2019

Ponad 150 tysięcy złotych na WOŚP! [ZDJĘCIA]

Ponad 150 tysięcy złotych na WOŚP udało się zebrać w powiecie kościańskim podczas 27. Finału! Są to oczywiście wstępne szacunki, ale to także kwota o 10 tysięcy złotych wyższa niż przed rokiem!

W sumie w powiecie kościańskim zebrano ponad 150 tysięcy złotych na WOŚP. Najwięcej tradycyjnie zebrano w Kościanie, bo ponad 74 tysiące złotych. Jest to o około 6 tys. więcej niż przed rokiem i 10 tys. więcej niż dwa lata temu. Na drugim miejscu znalazł się Śmigiel z kwotą prawie 29,5 tys. zł., czyli o 5 tys. więcej niż przed rokiem i około 2,5 tys. więcej niż dwa lata temu. W gminie tej rok temu uzbierano bowiem nieco mniej niż przed dwoma laty.

Zaledwie o niecały tysiąc złotych mniej od Śmigla na WOŚP przeznaczyli mieszkańcy gminy Czempiń, czyli 28,5 tys. Tutaj też wzrost był stosunkowo największy, bo o mniej więcej 5 tys. zł, czyli 25%. W Krzywiniu uzbierano podobną kwotę jak przed rokiem – 20 tys. zł.

Są to oczywiście jeszcze niepełne dane i muszą zostać potwierdzone, ale już widać, że ubiegłoroczna kwota, 140 tys. zł w powiecie, zostanie znacznie przekroczona.

A dodatkowo zdjęcia z finału WOŚP w Czaczu autorstwa Karola Schmidta: