Close

12 stycznia 2019

“Od przedszkola do seniora” już za tydzień!

W niedzielę 20 stycznia straż pożarna, policja oraz Fundacja „Votum” już po raz trzeci organizują akcję „Od przedszkola do seniora”.

Data nie jest przypadkowa, bo przecież w styczniu obchodzony jest „Dzień Babci” i „Dzień Dziadka”. Organizatorzy w szczególny sposób zapraszają seniorów z wnukami. Oprócz sprzętu i wyposażenia obu formacji Goście będą mogli poznać to co funkcjonariusze robią podczas codziennej służby. Strażacy duży nacisk chcą położyć na zagrożenia z jakimi możemy się spotkać o tej porze roku. W ramach akcji „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” specjalny blok dedykowany będzie zabezpieczeniu domów i mieszkań przed pożarem i tlenkiem węgla. Szczęśliwcy będą mogli wygrać czujki tlenku węgla ufundowane przez kościańskie Starostwo Powiatowe. Strażacy pokażą także podstawy pierwszej pomocy. Ze względu na trwające ferie będą także mówić o tym jak niebezpieczne jest korzystanie ze ślizgawki na rzece, stawie czy jeziorze i jak należy się zachować jeśli pod kimś załamie się lód. Policjanci pokażą swój sprzęt a także umundurowanie. Nie zabraknie też dobrych rad jak ustrzec się przed czyhającymi złodziejami. Będzie także stoisko profilaktyczne z zagadkami dla dzieci i poradami dla seniorów, pokaz daktyloskopii, stroju uderzeniowego oraz alkogogle. Dzieci będą mogły spotkać także sierżanta Pyrka. Zainteresowani wstąpieniem do służby w Policji będą mogli uzyskać informację jak „Zostać jednym z nas”.

Cała akcja ma także inny wymiar. Chętni będą także mogli poczuć się ratownikami… oddając krew. Przed strażnicą zaparkuje krwiobus Poznańskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Każdy chętny w ten właśnie sposób będzie mógł wesprzeć tych, którym Strażacy i Policjanci dedykują całą akcję. Nie zapominajmy, że ten gest może komuś uratować życie!

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do strażnicy Komendy Powiatowej PSP w Kościanie na ul. Bączkowskiego 5a, w niedzielę 20 stycznia, od godz. 9.00 do 14.00. Mamy nadzieję, że nasza oferta zainteresuje wszystkich „Od przedszkola do seniora” a także potencjalnych krwiodawców!

Opracowanie: st. bryg. Andrzej Ziegler – KP PSP w Kościanie

asp. Izabela Czerwińska – KP Policji w Kościanie

Zachęcamy też do obejrzenia zdjęć z ubiegłorocznej akcji “Od przedszkola do seniora”. Wystarczy kliknąć TUTAJ!