Close

11 stycznia 2019

W niedzielę 27. Finał WOŚP! Sprawdź program!

W niedzielę, 13 stycznia, odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak zwykle czeka nas więc intensywny dzień, bo sztaby po raz kolejny utworzone zostały w Kościanie, Śmiglu, Czempiniu i Krzywiniu.

Kościan

W Kościanie, dokładnie w południe, wystartuje tradycyjny Bieg Wielkoorkiestrowy na 10 kilometrów organizowany przez “Sztafetę Ateńską”. Wraz z biegaczami w trasę wyruszą także miłośnicy Nordic Walking. Start i meta zlokalizowane będą na kościańskim Rynku. W tym samym miejscu, od południa do 14.00, odbywać się będzie także “Morsowanie”. Również na Rynku będzie można oglądać wystawę replik brani, a także sprzęt strażacki. O godz. 15.00 27. Finał WOŚP przeniesie się do Kościańskiego Ośrodka Kultury. Tam na scenie zaprezentują się wokaliści, tancerze, muzycy oraz odbędą się licytacje. Od godz. 13.00 do 15.00 będzie można także odwiedzić kościańską strzelnicę.

Krzywiń

Ciekawie zapowiada się także finał Orkiestry w Krzywiniu. Tam również odbędą się kąpiele “Mrozoodpornych”, a dodatkowymi atrakcjami będą ognisko, poczęstunek oraz niepowtarzalna, pamiątkowa rzeźba. O 16.00 w Domu Strażaka w Krzywiniu zaplanowano występy i pokaz ratownictwa medycznego z udziałem defibrylatora. Będzie także można sobie zmierzyć ciśnienie, poziom cukru i cholesterolu. Przygotowany ma też być kącik dla dzieci, a nie zabraknie też fantów do zlicytowania. O 20.00 wypuszczone zostanie światełko do nieba w nowej odsłonie.

Czempiń

W Czempiniu 27. Finał WOŚP rozpocznie się o 15.00 meczem piłki ręcznej “Old Bojów”, po którym zaplanowano animacje, warsztaty i zabawy, a także występ orkiestry dętej oraz mażoretek. Będzie też można wziąć udział we wspólnej zumbie, po której odbędą się licytacje. Tutaj także o 20.00 zaplanowano światełko do nieba.

Śmigiel

Śmigielski finał odbędzie się w sali wiejskiej w Czaczu. Odbędą się tam występy dzieci i młodzieży ze szkoły w Czaczu, Młodzieżowej Orkiestry Dętej ze Śmigla, a nie zabraknie też śpiewu i tańców oraz oczywiście licytacji gadżetów.