Close

16 grudnia 2018

Konwój Świętego Mikołaja w Śmiglu [ZDJĘCIA]

W sobotę zjawił się Konwój Świętego Mikołaja w Śmiglu. Podczas dwudniowej imprezy na tamtejszym targowisku będzie można spotkać się z Mikołajem, zrobić sobie zdjęcie z postaciami z bajek, czy odwiedzić stragany świątecznego jarmarku.

Konwój Świętego Mikołaja w Śmiglu zjawił się przed godziną 17.00 na tamtejszym Rynku, skąd kolorowym korowodem przejechał na targowisko. Tam rozpoczął się już świąteczny jarmark i przygotowano namioty dla bohaterów konwoju, bo Mikołajowi towarzyszyło wiele postaci z bajek. Były to m.in. Królewna Śnieżka z Księciem i złą Królową, Śpiąca Królewna, też z partnerem i wróżką, zwierzaki z “Madagaskaru”, Elsa i Ana z “Krainy Lodu”, Piotruś Pan z Kapitanem Hookiem, Kaczor Donald i Daisy oraz wiele innych.

Największa kolejka ustawiła się oczywiście do namiotu św. Mikołaja, z którym dzieci mogły sobie zrobić zdjęcie, a niektóre przygotowały do niego list. Każdy otrzymywał też kartkę świąteczną i drobny upominek. Oblegane też były bajkowe postaci w ich bajkowych krainach. Odpalono również świąteczną choinkę, a na scenie odbywały się występy.

Konwój Świętego Mikołaja w Śmiglu stacjonować będzie jeszcze w niedzielę. Jarmark rozpocznie się już o godz. 10.00 i będzie trwał do godz. 19.00. O 16.00 na scenie pojawią się Elfy św. Mikołaja, które dadzą wyjątkowy koncert świąteczny. Wieczorem nastąpi oficjalne pożegnanie. Wszystko odbędzie się uroczyście, włącznie z pokazem sztucznych ogni, które dadzą swego rodzaju znak, że św. Mikołaj rusza w dalszą drogę.