Close

15 grudnia 2018

Turniej charytatywny dla Daniela [ZDJĘCIA]

Zawody piłkarskie, koncerty, spotkania z gwiazdami, występy, licytacje i wiele innych atrakcji przygotowano na turniej charytatywny dla Daniela Glapiaka z Kościana. Zawody “Piłkarze Dzieciom” zorganizowano już po raz dziewiąty.

Daniel Glapiak to 20-latek, który w pięciu poprzednich edycjach turnieju “Piłkarze Dzieciom” wspomagał organizatorów. Był też wolontariuszem podczas wielu innych charytatywnych akcji. Niestety w ubiegłym roku zdiagnozowano u niego nowotwór kości zlokalizowany w nodze. Podjęto więc decyzję, by zorganizować turniej charytatywny dla Daniela. – Decyzja zapadła w 30 sekund. Nie mogło być inaczej, bo to chłopak który przez pięć lat pomagał potrzebującym – mówi organizator Jan Budzyński.

Tradycyjnie już, oprócz turnieju piłkarskiego przygotowano mnóstwo innych atrakcji. Wystąpił m.in. zespół Ogień, a pokaz swoich umiejętności dały też kościańskie mażoretki. Nie zabrakło funkcjonariuszy policji wraz sierżantem Pyrkiem, a nawet wojskowych. Zjawiło się także kilka znanych osób, m.in: mistrz świata w boksie Przemysław Opalach, czy gwiazdy serialu “Lombard. Życie pod zastaw”.

Nie zabrakło też samego Daniela. – Można powiedzieć, że jestem już zdrowy. Na razie wszystko jest na dobrej drodze. Jeżdżę na wizyty do Warszawy, a kilka razy w tygodniu przechodzę rehabilitację – zaznacza. Turniej zorganizowany właśnie dla niego był lekkim zaskoczeniem, ale nie wątpił, że koledzy wolontariusze będą go w chorobie wspierać.