Close

14 grudnia 2018

Mobilne Muzeum Multimedialne w Kościanie

W piątek i sobotę na kościańskim Rynku gościu Mobilne Muzeum Multimedialne. Możemy w nim poznać historię odradzającej się Polski, poznać sylwetki wybitnych Polaków i odkryć wiele ciekawostek. Wszystko to w przystępnej i multimedialnej formie.

Mobilne Muzeum Multimedialne ulokowane zostało w specjalnie przygotowanej ciężarówce, która zaparkowała na kościańskim Rynku. W południe muzeum zostało otwarte i od razu znaleźli się chętni do jego odwiedzenia.

Wchodząc do ciężarówki witani jesteśmy przemówieniem Prezydenta Andrzeja Dudy przygotowanym specjalnie na potrzeby mobilnego muzeum. Otrzymujemy też złożoną w piramidę broszurkę z opisem stanowisk i proponowanej kolejności zwiedzania. Najpierw poznajemy „Ojców Niepodległości”, a także historię odradzającej się Polski. Dowiadujemy się, jakie przedsięwzięcia były realizowane, w jaki sposób, ale poznajemy też codzienne życie Polaków. Przedstawione tam są też postacie wybitnych Polaków, a także ich osiągnięcia, które służą nam do dziś. Niewiele osób wie bowiem, że wycieraczki samochodowe, kamizelka kuloodporna, łódź podwodna, pionowe siłownie wiatrowe, niebieski laser i wiele innych wynalazków po raz pierwszy zrodziły się w umysłach naszych rodaków. Ciekawym przykładem jest hologram, także wymyślony przez Polaka. Wykorzystany został na wystawie i przyznać trzeba że robi ogromne wrażenie.

Wszystko przedstawione zostało poprzez multimedialne i interaktywne prezentacje. Odwiedzający wystawę mogą więc sobie wybrać, dzięki dotykowym ekranom, co chcą obejrzeć. Podczas zwiedzania można też było zapoznać się z wizerunkami pięciu orłów, a nawet samemu odcisnąć je na kartkach i zabrać na pamiątkę. Na koniec przygotowano fotobudkę, gdzie każdy mógł sobie zrobić zdjęcie z „Ojcami Niepodległości” i otrzymać je poprzez pocztę elektroniczną. Muzeum będzie jeszcze można zwiedzać w sobotę od godziny 10.00 do 16.00. Zwiedzanie jest bezpłatne.