Close

6 grudnia 2018

Otwarto lodowisko w Kościanie! [ZDJĘCIA]

W czwartek, 6 grudnia, otwarto lodowisko przy kościańskiej pływalni. Na ten moment czekało wielu miłośników jazdy na łyżwach, nie dziwi więc wysoka frekwencja.

Udostępnianie lodowiska w Mikołajki to już tradycja. Jak jednak zaznacza Przemysław Korbik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie, wcześniej pojawiały się obawy, czy uda się do tego dnia przygotować lód, ze względu na wysokie temperatury. Na szczęście aura postanowiła być łaskawa i od czwartku otwarto lodowisko i można się na nim ślizgać. Czekało na to wiele osób, co widać było po sporej liczbie łyżwiarzy. Zjawili się m.in. uczniowie klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie. – Każdego roku jeżdżę na łyżwach, nawet kilka razy w tygodniu, więc cieszę się bardzo z otwarcia sezonu – mówi Liwia Bereszyńska. – To chyba najlepszy sport zimowy. Można porozmawiać, spędzić czas ze znajomymi, a nawet poznać nowych – dodaje jej koleżanka, Julia Nadstazik.

Z okazji otwarcia i Mikołajek wstęp tego dnia na taflę był bezpłatny. Z głośników leciała świąteczna muzyka, a na lodowisku pojawiał się czasem św. Mikołaj, który rozdawał słodycze. Z lodowiska można korzystać codziennie od godziny 8.00 do 21.00, jednak ostatnie wejście zaplanowane jest na godzinę 20.00. Koszt wstępu na 45 minut się nie zmienia i wynosi 7 zł, a ulgowy 5zł. Cena wypożyczenia łyżew to z kolei 8 zł. Przerwy techniczne odbywają się codziennie, w dni powszednie w godzinach 15.00 – 16.00, a w weekendy 14.00 – 15.00.