Close

3 grudnia 2018

Zostań bohaterem! Jeszcze dwie rodziny czekają na darczyńców!

Wielkimi krokami zbliża się kolejny finał “Szlachetnej Paczki”. Jeszcze dwie rodziny z powiatu kościańskiego czekają na darczyńców. Można dołączyć do akcji i zostać bohaterem!

Finał “Szlachetnej Paczki” już za 5 dni. Akcja działa według idei “mądrego pomagania”. Ma być impulsem i pomocą do zmiany w życiu rodzin, które na skutek różnych czynników aktualnie radzą sobie nieco gorzej, ale które starają się poprawić swoją sytuację. “Paczka” przygotowywana jest w sposób, który daje trwały efekt i pomaga w przezwyciężeniu cięższych chwil.

– W tym roku jest nas 10 Wolontariuszy w tym 4 wspomagających czyli niepełnoletnich – mówi lider rejonu kościańskiego, Anna Bocian. Oznacza to, że tylko 6 wolontariuszy miało przypisane swoje rodziny. W tym roku w powiecie kościańskim odwiedzili 34 rodziny z trzech gmin, a do akcji zakwalifikowano 24 rodziny. Większość potrzebujących znalazła już swoich darczyńców, jednak nadal można pomóc dwóm. Czasu pozostało niewiele. Warto więc w tym przedświątecznym okresie pomóc. Można to robić indywidualnie, jak i w grupach ze znajomymi, czy współpracownikami.

O akcji można dowiedzieć się więcej na stronie “Szlachetna Paczka”, a o rodzinach klikając TUTAJ. Warto też odwiedzić i polubić facebook’owy profil Szlachetna Paczka Powiat Kościański, by być na bieżąco.