Close

3 grudnia 2018

Pijany kierowca w Głuchowie, wypadek w Kawczynie

Do dwóch zdarzeń drogowych doszło w niedzielę na drodze krajowej nr 5, w Kawczynie oraz Głuchowie. W jednym z nich udział brał pijany kierowca ciężarówki.

Około godziny 17:45 w Kawczynie doszło wypadku. Wstępnie ustalono, że kierujący mercedesem, 69-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył volkswagena, prowadzonego przez 43-letniego mieszkańca gminy Kościan. Kierujący pojazdami zostali przewiezieni do szpitala na badania. Kierowca volkswagena doznał urazu prawej reki, a drugi kierujący skarżył się na uraz twarzy. – Ustalamy dokładne okoliczności wypadku. Uczestnicy byli trzeźwi – mówi Radosław Nowak, rzecznik KPP w Kościanie.

Do drugiego zdarzenia doszło około 22.00 w Głuchowie. Jadący przez tę miejscowość samochód ciężarowy, kierowany przez 54-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego, wjechał w barierki oddzielające chodnik od jezdni. Po kolizji z pojazdu zaczęło wyciekać paliwo. Na miejsce wezwano strażaków z PSP w Kościanie i OSP z Głuchowa. Zabezpieczyli teren i podali prąd piany na rozlany olej napędowy, by nie doszło do ewentualnego pożaru. Następne usunęli pozostałości pokolizyjne i paliwo. Na miejscu zjawiła się również policja. – Po badaniu trzeźwości okazało się, że 54-latek miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje rzecznik policji. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Trwają dalsze czynności policyjne w tej sprawie.

Zdjęcia: KP PSP w Kościanie