Close

2 grudnia 2018

Świąteczny koncert w KOK. Można odbierać wejściówki!

Już za tydzień w Kościańskim Ośrodku Kultury odbędzie się świąteczny koncert “Ze Skowronkami po Wielkopolsce”. Wstęp jest bezpłatny.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 9 grudnia, o godzinie 16.00 w sali widowiskowej Kościańskiego Ośrodka Kultury. Wstęp jest wolny, jednak należy odebrać bezpłatne wejściówki, ponieważ liczba jest ograniczona. Można to uczynić w KOK. Podczas koncertu odbędzie się również zbiórka na zakup samochodu dla Domu Dziecka w Lesznie.

O zespole

Dziewczęca wrażliwość, delikatność oraz miękkość brzmienia kształtujących się głosów, a także jasna barwa, nienaganna emisja, młodzieńcza pasja i radość z obcowania z muzyką – oto wrażenia, którym nie sposób się oprzeć słuchając śpiewu najstarszego i najbardziej utytułowanego chóru dziewczęcego w Europie.

Obecnie, od przeszło 25 lat nad rozwojem chóru czuwa dyrygent i jednocześnie dyrektor artystyczny, ALICJA SZELUGA. Zasadniczy skład Chóru Dziewczęcego SKOWRONKI tworzą uczennice poznańskich szkół gimnazjalnych i licealnych. Występy SKOWRONKÓW są bardzo często związane z udziałami w festiwalach oraz konkursach chóralnych. Chór współpracuje m.in. z Filharmonią Poznańską i chętnie uczestniczy w ciekawych projektach artystycznych. Przykładem jest cykl koncertowy „Ze SKOWRONKAMI po Wielkopolsce.

Przez 65 lat działalności chór koncertował w Niemczech, w Holandii, w Belgii, w Czechach, na Słowacji, w Słowenii, na Węgrzech, w Chorwacji, w Macedonii, we Francji, w Hiszpanii, w Wielkiej Brytanii, w Danii, w Szwecji, na Litwie, na Łotwie, we Włoszech, w Portugalii oraz w Izraelu i w Stanach Zjednoczonych. Zespół wziął udział w Światowym Festiwalu Chórów w Jerozolimie, w Międzynarodowym Festiwalu WRATISLAVIA CANTANS, w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym VIVACE, Festiwalu Muzyki Wokalnej VOKALTAGE w Hanowerze, w Międzynarodowym Festiwalu Młodych Śpiewaków w Worcester i wielu, wielu innych.

Chór jest laureatem głównych nagród: Grand Prix Ogólnopolskiego Turnieju LEGNICA CANTAT (2007), Grand Prix Międzynarodowego Konkursu w Ochrydzie w Macedonii, Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Freamunde w Portugalii, Główna Nagroda InCanto Mediterraneo w Milazzo na Sycylii. W grudniu 2015 roku Chór Dziewczęcy SKOWRONKI zadebiutował na deskach jednej z najbardziej prestiżowych scen świata – nowojorskiej CARNEGIE HALL. Dwugodzinny koncert okazał się wielkim sukcesem i spotkał się z ogromnym aplauzem amerykańskiej publiczności.