Close

29 listopada 2018

Włamywacz zgubił portfel…

Zatrzymano trzech kościaniaków podejrzanych o uszkodzenie wnętrza auta. Nie było jednak trudno ich znaleźć, bo włamywacz zgubił portfel na miejscu włamania.

W poniedziałek kościańska policja otrzymała zgłoszenie dotyczące uszkodzenia wnętrza seata ibiza, który stał zaparkowany na ul. Okrężnej w Kościanie. Początkowo pokrzywdzony był przekonany, iż nieznani sprawcy włamali się do pojazdu i ukradli kilka elementów wyposażenia. Dokładne oględziny miejsca przestępstwa pozwoliły przyjąć wersję dotyczącą uszkodzenia wnętrza pojazdu. Nieznani sprawcy zbili przednią szybę, uszkodzili radio, połamali przełączniki pod kierownicą, a także zniszczyli centralny panel na desce rozdzielczej samochodu.

We wtorek kryminalni przedstawili zarzuty trzem mieszkańcom Kościana odpowiedzialnym za ten czyn. Mężczyźni w wieku od 17 do 19 lat przyznali się do zniszczenia wnętrza Seata. Złożyli wyjaśnienia w przedmiotowej sprawie. – Do szybkiego ustalenia i zatrzymania mężczyzn, przyczynił się jeden z nich, ponieważ zgubił w samochodzie swój portfel – informuje Radosław Nowak, rzecznik kościańskiej policji. Teraz mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat.