Close

28 listopada 2018

Kartki dla Zosi. Akcja dla chorej dziewczynki!

Trwa akcji zbiórki kartek świątecznych z życzeniami dla 10-letniej Zosi Kurpisz. U dziewczynki w grudniu ubiegłego roku wykryto guza mózgu. Kartki dla Zosi można zostawiać w śmigielskim urzędzie.

O Zosi Kurpisz ze Śmigla pisaliśmy już kilkakrotnie. Między innymi w kwietniu, kiedy to klub piłkarski „Grom” Czacz zorganizował dla niej imprezę charytatywną (relacja w artykule Impreza w Śmiglu dla chorej Zosi). 10-latka choruje na nowotwór mózgu, który wykryto w grudniu ubiegłego roku. Od tego czasu poddawana była intensywnemu leczeniu. Aktualnie dziewczynka przebywa znów w szpitalu z powodu nawrotu choroby. Pojawił się więc pomysł, by zebrać kartki dla Zosi z życzeniami, które uwielbia czytać. Możemy więc okazać swoje wsparcie, życzyć powrotu do zdrowia i rozweselić trochę ciężki czas leczenia.

– Zosia uwielbia czytać kartki, zwłaszcza jeśli są adresowane one dla Niej. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, stąd zrodził się pomysł, aby w tak prosty sposób sprawić radość tej dziewczynce. Nas to nic nie kosztuje, natomiast u Zosi z pewnością pojawi się uśmiech na twarzy, a czytanie kartek sprawi, że szpitalna nuda odejdzie w zapomniane – wyjaśnia Beata Lester, założycielka wydarzenia na facebooku. – Zosia, oprócz tego, lubi rysować oraz robić różnego rodzaju prace plastyczne. Uwielbia klocki LEGO, dlatego jeśli chcecie sprawić Jej jeszcze większą radość, możecie podarować dodatkowo paczkę z prezentami – dodaje.

Akcja trwa do 6 grudnia. Kartki dla Zosi można zostawić w Urzędzie Miejskim Śmigla, w Biurze Obsługi Mieszkańców (pokój nr 1). Można wysłać je także na adres urzędu: pl. Wojska Polskiego 6, 64-030 Śmigiel. Z dopiskiem „Kartka dla Zosi”.