Close

26 listopada 2018

Deblowe mistrzostwa w ping-ponga [ZDJĘCIA]

W niedzielę w Racocie odbyły się XV Mistrzostwa Gminy Kościan w Tenisie Stołowym Par Deblowych. Najlepsze okazały się pary z Nowego Dębca i Turwi.

Mistrzostwa odbyły się w hali sportowej w Racocie i zgromadziły 20 drużyn. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach: kobiet, a także mężczyzn (open). Wśród kobiet najlepiej zaprezentowała się para reprezentująca Nowy Dębiec – Maria Nowak i Natalia Bentka. Miejsce drugie zajęły Katarzyna i Urszula Szczerbal z Turwi, a trzecie przypadło parze z Darnowa Marcie Hetman i Wandzie Szczepaniak. W kategorii mężczyzn, po bardzo zaciętych i wyrównanych pojedynkach najlepsi okazali się Bartosz Dębski i Piotr Białas  z Wyskoci. Na drugim miejscu uplasowali się Przemysław Szczerbal i Patryk Zięba z Turwi, a miejsce trzecie zajęli Dominik i Bartosz Bentka z Nowego Dębca.

Najlepsze pary turnieju otrzymały dyplomy, medale, a także nagrody rzeczowe. Najlepsze pary męskie zostały udekorowane przez Wójta Gminy Kościan oraz radnego Michała Jaworskiego, drużyny kobiecie przez przewodniczącego rady, Jana Szczepaniaka. Nagrody ufundowane zostały ze środków Gminy Kościan. Zawody zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie. – Szansa na rewanż już za rok. Wcześniej, bo 27 stycznia 2019 roku, odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym, również w Racocie. Gratulujemy i zapraszamy – mówi Artur Opas, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji gminy Kościan.

Źródło, zdjęcia: Artur Opas/OSiR