Close

16 listopada 2018

Ogromna przewaga, ale przegrana walkowerem?

Zakończyła się runda jesienna ligi wiejskiej gminy Kościan. Na czele tabeli pozostaje Strzelec Darnowo, ale o sporej przewadze na razie mówić nie można. Niecodzienna sytuacja miała jednak miejsce w meczu Amicus Mórka i Rywal II Kurza Góra.

Ostatnia, 9 kolejka, rundy jesiennej Ligi Wiejskiej rozegrana została w niedzielę 11 listopada. Zawodnicy uczcili pamięć 100. rocznicy odzyskania niepodległości minutą ciszy. Liderem Ligi Wiejskie po rundzie jesiennej jest Strzelec Darnowo, który pozostał na pierwszym miejscu mimo, że w ostatniej kolejce pauzował. Na drugie miejsce klasyfikacji generalnej znajduje się WKS Gryżyna, który dzięki wygranej z MAT Katarzynin (3:1), wyprzedził Huragan Srocko. Z kolei zawodnicy ze Srocka mogli zrównać się punktowo ze Strzelcem, jednak przegrali swój mecz z Danko Choryń (0:1) i spadli na 3 miejsce tabeli. Pewne zwycięstwo na własnym boisku odnieśli gracze z Olimpii Stary Lubosz, pokonując WKS Piechanin 5:1.

Mecz Amicus Mórka – Rywal II Kurza Góra w przepisowym czasie gry zakończył się ogromnym zwycięstwem młodego zespołu z Kurzej Góry 0:9. Sędziowie po spotkaniu poprosili kierowników obu zespołów o karty zawodnicze w celu weryfikacji. Okazało się że karty drużyny z Kurzej Góry nie zostały zabrane i sędziowie odgwizdali walkower dla drużyny z Mórki. Kierownictwo zespołu z Kurzej Góry zapowiedziało odwołanie od tego werdyktu. Na razie jednak tabela uwzględnia walkower.

Kolejna kolejka ligi wiejskiej rozegrana zostania dopiero wiosną.

Wyniki:

MAT Katarzynin – WKS Gryżyna 1:3
Danko Choryń – Huragan Srocko 1:0
Olimpia Lubosz – WKS Piechanin 5:1
Amicus Mórka – Rywal II Kurza Góra 3:0 (walkower)
Pauza: Strzelec Darnowo

Tabela:

  1. Strzelec Darnowo – 18 pkt
  2. WKS Gryżyna – 17 pkt
  3. Huragan Srocko – 15 pkt
  4. Danko Choryń – 14 pkt
  5. Amicus Mórka – 14 pkt
  6. Rywal II Kurza Góra – 13 pkt
  7. Olimpia Lubosz – 7 pkt
  8. MAT Katarzynin – 3 pkt
  9. WKS Piechanin – 3 pkt