Close

10 listopada 2018

Dwa koncerty z okazji 100-lecia niepodległości [ZDJĘCIA]

Dwa koncerty, Przyjaciele Romana i zespołu Brak Snu, można było posłuchać podczas w Kościańskim Ośrodku Kultury. Podczas imprezy przeprowadzono też zbiórkę na samochód dla Domu Dziecka w Lesznie.

Początkowo pierwszy z koncertów miał nosić nazwę Roman Wolsztyński i Przyjaciele. Niestety z powodów zdrowotnych Roman Wolsztyński nie mógł pojawić się na scenie. Na wysokości zadania stanęli jednak jego przyjaciele. Zagrali dla publiczności wspaniały koncert, życząc koledze powrotu do zdrowia i muzyką dając wyraz wsparcia. Na koniec wykonali utwór autorstwa Romana Wolsztyńskiego, który publiczność nagrodziła gromkimi oklaskami. Po nich z koncertem “Wolna jak ptak” na scenie wystąpił zespół Brak Snu. Tutaj widzowie otrzymali prawdziwie rockową i żywiołową dawkę muzyki.

Dwa koncerty były też okazją do przeprowadzenia zbiórki na zakup nowego samochodu dla Domu Dziecka w Lesznie. Planowane jest kupno volkswagena caddy maxi. Udało się uzyskać 25% zniżki, jednak nadal potrzebnych jest jeszcze 80 tysięcy złotych. – Chcemy, by dzieciaczki miały nowy samochód. By mogły razem jeździć na wycieczki – mówi Eliza Sikora, wolontariusz Caritas Poznań. Dzieci w podziękowaniu za wsparcie przy remoncie budynku, w którym mieszkają i prosząc o wsparcie napisały też list, który zamieszczamy poniżej. Zbiórka przeprowadzana będzie również podczas sobotniego widowiska w Kościańskim Ośrodku Kultury, a także podczas imprez w Kościanie 8, 9 i 16 grudnia.