Close

9 listopada 2018

11 listopada w Śmiglu, Czempiniu i Krzywiniu

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości świętować będziemy we wszystkich miastach powiatu kościańskiego. Program obchodów w Kościanie już opublikowaliśmy, a teraz czas na Śmigiel, Czempiń i Krzywiń.

Śmigiel

Świętowanie w Śmiglu rozpocznie się od rajdu motocyklowego “100 kilometrów na 100-lecie niepodległości”, organizowanego przez grupę Wind Wolves. Start zaplanowano na godzinę 11.00 ze śmigielskiego targowiska, a po drodze uczestnicy odwiedzą Krzywiń, Czempiń, Kościan, Śniaty i powrócą do Śmigla na oficjalne uroczystości. O godz. 15.30 przy obelisku hm. Zbigniewa Łukomskiego zaplanowano apel pamięci, po którym odbędzie się msza św. w kościele Św. Stanisława Kostki. Uroczystość uświetni Towarzystwo Śpiewu Harmonia. Z kolei o godz. 17.00 w tym kościele odbędzie się Koncert Niepodległościowy w wykonaniu artystów scen poznańskich.

Czempiń

W Czempiniu obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się o godz. 10.00 mszą świętą w kościele parafialnym. O godz. 11.00 na Rynku nastąpi odsłonięcie pomnika pamięci mieszkańców gminy biorących udział w walkach o niepodległość. W południe wszyscy uczestnicy wspólnie odśpiewają hymn państwowy, a o 17.00 zaplanowano koncert “Złączeni z Niepodległą” w Hali Sportowej Herkules. W trakcie trwania uroczystości, aż do godz. 16.00 na Rynku odbywać się będzie też piknik militarny. To jednak nie wszystko, bo w sobotę, 10 listopada, odbędzie się otwarcie strzelnicy w Głuchowie, a także koncert “W sercu z Niepodległą” w kościele parafialnym po mszy św. o godz. 18.00.

Krzywiń

Sporo atrakcji czeka także na mieszkańców Krzywinia. W południe na Rynku odbędzie się złożenie kwiatów pod tablicami powstańców. Od 12.00 do 17.00, przy “Domu Strażaka”, trwać będzie także zbiórka krwi “100 litrów krwi na 100-lecie niepodległości”. O 13.00 sezon kąpielowy rozpoczną morsy akcją “100 morsów na 100-lecie niepodległości”. O 15.30 rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miejskiej Krzywinia, a o 17.00 koncert “Muzyczne perły”, podczas którego zespół Semplicze zaśpiewa “Hymny Niepodległej”.