Close

8 listopada 2018

Będą rozdawać ekologiczne torby!

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kościanie będą w piątek rozdawać ekologiczne torby mieszkańcom miasta. Akcje zostanie też przeprowadzona w Śmiglu, Czempiniu, Krzywiniu i Jerce.

Akcja rozdawania toreb wielokrotnego użytku ma zwrócić uwagę na problem zanieczyszczania środowiska torebkami foliowymi. Jest to część projektu realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kościanie i Centrum Zagospodarowania Odpadów “Selekt”. Zadanie “Powiat kościański dba o środowisko” został dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. W jego ramach przeprowadzone zostały też warsztaty ekologiczne dla uczniów.

W piątek uczniowie będą rozdawać torby od godziny 9.00 w markecie Kaufland, a później także na kościańskim Rynku i jeśli będzie taka potrzeba, to od 16.00 ponownie w Kauflandzie. Akcja przeprowadzona też będzie w Śmiglu, Czempiniu, Krzywiniu i Jerce. Jeśli ktoś się nie załapie, to torbę będzie można otrzymać także w Starostwie Powiatowym w Kościanie przy al. T. Kościuszki 22 i przy ul. Gostyńskiej 38.