Close

6 listopada 2018

Przedostatnia kolejka ligi wiejskiej. Gryżyna przegrywa z Darnowem

W niedzielę rozegrana została przedostatnia kolejka ligi wiejskiej gminy Kościan. Wiemy już, kto będzie liderem tabeli po zakończeniu rundy jesiennej.

Przedostatnia kolejka ligi wiejskiej to przede wszystkim walka pomiędzy walczącymi o miejsce lidera tabeli, czyli Strzelca Darnowo i WKS Gryżyna. Po zaciętej walce lepsi okazali się zawodnicy z Darnowa, którzy utrzymali pierwsze miejsce. Spotkanie w Gryżynie zakończyło się wynikiem 1:2. Rywal II Kurza Góra pokonał u siebie Olimpię Stary Lubosz (3:0), a WKS Piechanin uległ Danko Choryń (0:5). Huragan Srocko pewnie zwyciężył z MAT Katarzynin (6:1), a ekipa Amicus Mórka tym razem pauzowała.

Wiadomo już, że na pozycji lidera po rundzie jesiennej pozostanie Strzelec Darnowo, który w przyszłym tygodniu będzie pauzował. Na drugim miejscu znajduje się Huragan Srocko, który ma tylko 3 punkty starty do lidera. Niestety różnica zdobytych i straconych bramek nie pozwoli im w kolejnym meczu wyprzedzić Darnowa. Punkt do Srocka traci Gryżyna, a punkt za nią znajduje się Rywal II Kurza Góra. Te trzy drużyny będą walczyć jeszcze o miejsce wicelidera. Na podium mają szansę też Amicus Mórka i Danko Choryń. Ostatnia kolejka rundy rundy jesiennej zapowiada się więc bardzo ciekawie.

Wyniki:

WKS Gryżyna – Strzelec Darnowo 1:2
Huragan Srocko – MAT Katarzynin 6:1
WKS Piechanin – Danko Choryń 0:5
Rywal II Kurza Góra – Olimpia Lubosz 3:0
Pauza: Amicus Mórka

Tabela:

  1. Strzelec Darnowo – 18 pkt
  2. Huragan Srocko – 15 pkt
  3. WKS Gryżyna – 14 pkt
  4. Rywal II Kurza Góra – 13 pkt
  5. Danko Choryń – 11 pkt
  6. Amicus Mórka – 11 pkt
  7. Olimpia Lubosz – 4 pkt
  8. MAT Katarzynin – 3 pkt
  9. WKS Piechanin – 3 pkt

Zdjęcia: OSiR Gminy Kościan