Close

5 listopada 2018

Pożar domu w Wydorowie [ZDJĘCIA]

Prawdopodobnie podpalenie było przyczyną pożaru domu mieszkalnego w Wydorowie. Na szczęście nikt nie ucierpiał, a dom okazał się pustostanem.

Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali po godzinie 23.00, w niedzielę 4 listopada. Zgłaszający informował, że widoczne są płomienie wydobywające się z okien budynku mieszkalnego. Na miejsce zadysponowano 7 zastępów straży pożarnej – trzy z PSP w Kościanie, 2 OSP ze Śmigla i 2 OSP z Lipna. – Po dotarciu na miejsce okazało się, że tak naprawdę pali się pustostan. Był to ten sam budynek, w którym paliło się już 1 listopada – wyjaśnia Dawid Kryś, oficer prasowy KP PSP w Kościanie. Strażacy wyposażeni w aparaty oddechowe weszli do budynku i szybko zlokalizowali źródło ognia. Paliły się śmieci wewnątrz budynku. W środku nie było też żadnych osób. Pożar gaszono również z drabin, bo ogniem zajął się także strop. 

Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było podpalenie. Wskazuje na to fakt, że paliły się śmieci i że to kolejny pożar w tym samym budynku. Sprawą zajmuje się policja, która również była na miejscu.

Zdjęcia: OSP Śmigiel