Close

5 listopada 2018

Piotr Ruszkiewicz burmistrzem Kościana!

Piotr Ruszkiewicz przez najbliższe pięć lat będzie pełnił funkcję burmistrza Kościana. W drugiej turze wyborów uzyskał ponad 70% ważnie oddanych głosów. Jego kontrkandydat, Sławomir Kaczmarek uzyskał niecałe 30%.

Na kandydata Porozumienia Ziemia Kościańska, Piotra Ruszkiewicza, zagłosowało 5521 wyborców, co daje 70,25% ważnie oddanych głosów. Z kolei kandydat Koalicji Obywatelskiej, Sławomir Kaczmarek uzyskał 2338 głosów poparcia, czyli 29,75%. Łącznie w drugiej turze wyborów wzięły udział 7903 osoby, a frekwencja wyniosła więc zaledwie 41,67%.

Piotr Ruszkiewicz z wyniku jest bardzo zadowolony. – Jestem szczęśliwy, że otrzymałem tak duży kredyt zaufania – mówił nam na gorąco nowy burmistrz, Piotr Ruszkiewicz. Jak podkreśla wynik ten będzie go motywować do dalszej, ciężkiej pracy na rzecz miasta i uważa to za wyraz uznania za dotychczasowe 16 lat pracy w radzie i 12 lat jako jej przewodniczącego.

Wynik pozytywnie ocenia też Sławomir Kaczmarek. – Chciałbym przede wszystkim pogratulować kontrkandydatowi – zaznacza. – Doprowadzenie do drugiej tury wyborów to już ogromny sukces, bo przez ostatnie 12 lat rozstrzygały się one w jednej turze. Teraz przed nami ciężka praca, bo wprowadziliśmy do rady miasta 5 radnych i zamierzamy działać dla dobra mieszkańców Kościana – mówi. Dodaje również, że na dokładną analizę wyników i wyciągnięcie wniosków przyjdzie jeszcze czas, bo na gorąco trudno to oceniać.